صبا ویژن

یک رسانه ترکیه‌ای از توطئه جدیدی پرده برداشت که آمریکا تلاش می‌کند با همکاری گروه تروریستی داعش اجرا کند، این رسانه از ظاهرشدن ابوبکر البغدادی در یک زره‌پوش آمریکایی خبر داد.

افشاگری رسانه‌ ترکیه‌ای: «ابوبکر البغدادی» در زره‌پوش آمریکایی؛ سرکرده داعش تحت نظارت آمریکاست+عکس

روزنامه ینی‌شفق نوشت ایالات متحده آمریکا برای توطئه جدیدی با همکاری داعش آماده می‌شود، اطلاعاتی فاش شده مبنی بر اینکه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، اقدام به بازجویی از دو هزار داعشی در اردوگاه‌های تحت سیطره حزب کارگران کردستان کرده و 140 نفر از این داعشی‌ها،‌ گذرنامه جعلی از آمریکا دریافت کرده‌اند.

این رسانه ترکیه‌ای افزود ایالات متحده، طرح‌های سری با هدف انتقال تروریست‌های داعشی از این منطقه از طریق عراق با اسامی و مدارک و گذرنامه‌های جعلی اجرا می‌کند.

این روزنامه خاطرنشان کرد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا چندین منطقه از دیرالزور را به‌عنوان منطقه نظامی اعلام کرده و آنها را به‌روی ساکنان غیرنظامی بسته و مانع خروج آنها می‌شود، پنتاگون در مناطق تحت سیطره خود به بازجویی از داعشی‌های انتخاب‌شده می‌پردازد و پس از آن این افراد را به نقاط تجمع داعش در اردوگاه‌های مخصوص و بقیه را به اردوگاه‌های سری منتقل می‌کند که از سوی سیا مشخص شده است.

ینی‌شفق نوشت نمایندگانی از سازمان‌های اطلاعات فرانسه، انگلیس و اسرائیل از این اردوگاه‌های سری بازدید می‌‌کنند و کارت‌های شناسایی و گذرنامه‌هایی برای تسهیل خروج تروریست‌ها از طریق عراق میان آنها توزیع شده است.

این روزنامه تأکید کرد ابوبکر البغدادی سرکرده داعش تحت نظارت آمریکا فعالیت می‌کند. این روزنامه تصویری از وی داخل یک زره‌پوش آمریکایی منتشر کرده است، تروریست‌های فراری داعش از الباغوز هم صحت این تصاویر را تأیید کرده‌اند.

توسط : کریمی نظر بدهید
      

متخصصان می‌گویند، یکی از مهمترین عوامل خطر ابتلا به نارسایی کلیه، چاقی است که این عامل تا 30‌درصد احتمال ابتلا به این بیماری را در افراد بالا می‌برد، این موضوع هم، مردان را بیشتر از زنان تهدید می‌کند، همه این‌ها در شرایطی است که حدود 29‌میلیون نفر در ایران، درگیر چاقی و اضافه‌وزن‌اند و بررسی‌ها نشان می‌دهد نزدیک به 80‌درصد از ایرانیان، تحرک کافی ندارند. عامل خطر دیگر، فشارخون است. آمار‌ها نشان می‌دهد 17,5‌درصد ایرانی‌های 15 تا 64 سال، مبتلا به فشارخون بالا هستند.

حالا هم اعلام می‌شود که فشارخون بالا، احتمال ابتلا به کم‌کاری کلیه را 50‌درصد بالا می‌برد. براین اساس، هر چقدر فشارخون و وزن بالاتر برود، خطر کم‌کاری کلیه‌ها هم افزایش پیدا می‌کند.

دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی، عوامل خطر دیگر در ابتلا به نارسایی‌های کلیه به شمار می‌روند، درحالی که گفته می‌شود 12‌درصد جمعیت بالای 18‌سال مبتلا به دیابت‌اند و شیوع بیماری‌های قلبی در ایران 20 تا 25‌درصد است. به گفته متخصصان نفرولوژی، دیابت و بیماری‌های قلبی- عروقی، نقش 50‌درصدی در ابتلا به کم‌کاری کلیه دارند. از آن‌طرف هم، چربی‌های مفید، شانس کم‌کاری کلیه را تا 36‌درصد بالا می‌برند. حالا به همه این‌ها باید مصرف موادمخدر را هم اضافه کرد که نقش 24‌درصدی در ابتلا به کم‌کاری کلیه دارد.

10 نشانه‌ای که می‌گوید شما بیماری کلیه دارید


- کمردرد: درد کمر و مفاصل ممکن است نشانه آسیب باشد، اما می‌تواند علامت عفونت کلیه هم باشد.

2- ادرار تیره: ممکن است خون وارد ادرار شود، اما در اغلب موارد، فقط به وسیله میکروسکوپ می‌توان این را تشخیص داد. هرچند، کم‌شدن آب بدن هم باعث تیرگی رنگ ادرار می‌شود. احساس درد در هنگام دفع ادرار علامت دیگری از بیماری کلیه است.

3- تغییر مقدار ادرار: زیاد یا کم‌رفتن به دستشویی می‌تواند نشانه‌ای از وجود مشکل در کلیه باشد. حتی ممکن است احساس کنید باید به دستشویی بروید، اما نتوانید دفع ادرار کنید.

4- طعم فلز در دهان: تجمع موادزاید که از بدن خارج نمی‌شوند، می‌تواند باعث ایجاد طعم فلز در دهان شما بشود. همچنین برخی ممکن است متوجه شوند که نفس شما بشدت بوی آمونیاک می‌دهد.

5- تهوع یا استفراغ: تجمع مواد زایدی که کلیه بیمار قادر به دفع آن‌ها نیست، در شما حالت تهوع و استفراغ ایجاد می‌کند. تهوع می‌تواند به حدی شدید شود که استفراغ کنید. این هم روش دیگری است که بدن به کار می‌برد برای خلاص‌شدن از غذایی که به درستی پردازش نمی‌شود.

6- نداشتن تمایل به خوردن پروتیین: وقتی بدن قادر نیست مواد مغذی را که مصرف می‌کنید، پردازش کند، این مواد در بدن جمع می‌شوند. تجمع پروتیین و ناتوانی بدن در پردازش آن باعث می‌شود تمایلی به خوردن پروتیین نداشته باشید. در واقع پروتیین اصلا خوب به نظرتان نمی‌رسد. البته این را هم باید درنظر داشته باشید که بیماری کلیوی می‌تواند به‌طورکلی اشتها را از بین ببرد. زمانی که کلیه خوب عمل نمی‌کند، ممکن است تمایل به خوردن چیز‌های عجیب و غریب داشته باشید، مثلا جویدن یخ یا میل به خوردن مواد غیرخوراکی مثل خاک و گچ.

7- ادرار کف‌آلود: زمانی که برای دفع ادرار به دستشویی می‌روید، دقت کنید که ادرارتان کف‌آلود یا پرحباب نباشد. حباب‌ها می‌توانند نشانه‌ای از وجود پروتیین باشند که با ادرار دفع می‌شود. معمولا پروتیین توسط بدن استفاده می‌شود. پس اگر متوجه این علامت هشداردهنده شوید، مبتلا به بیماری دفع پروتیین توسط کلیه هستید.

8- خستگی: ضعف می‌تواند دلایل زیاد داشته باشد، اما اگر با علایم دیگر در این نوشتار ترکیب شود، قطعا نگران‌کننده است. کم‌خونی می‌تواند با بیماری کلیوی مرتبط باشد و شاید همین باعث بروز خستگی در شما شود.

9- اغتشاش ذهنی: کم‌خونی یکی از علایم بیماری کلیوی است، زیرا کلیه‌ها به حمل اکسیژن در خون کمک می‌کنند. وقتی کلیه‌ها بیمار باشند، تعداد سلول‌های قرمز خون کاهش می‌یابد. خستگی شدید می‌تواند باعث اغتشاش ذهنی شود.

10-ورم‌کردن صورت یا دست و پا: ورم‌کردن نشان می‌دهد مایعات در بدن انباشته شده‌اند، درحالی که باید از طریق ادرار دفع شوند. زمانی که کلیه خوب کار نکند، نمی‌تواند مایعات اضافی موجود در بدن را مدیریت کند. ورم می‌تواند در هر قسمتی از بدن رخ بدهد. این نوع ورم «خیز یا ادم» هم نامیده می‌شود. کلیه نمی‌تواند مایعات را از بدن خارج کند و بدن آب و نمک را حفظ می‌کند.

این 5 نشانه سنگ کلیه را بشناسید

درد کلیه‌ها: وقتی سنگ در کلیه گیر می‌کند، می‌تواند منجر به ایجاد درد در طرف درگیر بدن شود. ممکن است درد شدید ناگهانی را تجربه کنید که به صورت موجی تشدید می‌شود. همچنین می‌تواند سبب درد پشت، پهلو، کشاله ران و اندام‌های تناسلی شود. این درد به قدری شدید است که آدم‌ها آن را بدترین درد زندگی‌شان می‌دانند.

قولنج کلیوی: این درد می‌تواند شروع شود و قطع شود یا یکنواخت باقی بماند. قولنج کلیوی ناشی از حرکت سنگ درون کلیه است؛ ممکن است عرق کنید یا از شدت درد احساس تهوع کنید. تغییر حالت بدن درد را تسکین نمی‌دهد.

خون در ادرار: اگر شاهد خون در ادرار همراه درد شکم بودید، این نشانه سنگ کلیه است. ساییده‌شدن سنگ به دیواره حالب می‌تواند سبب خونریزی شود، که باعث قرمز یا صورتی‌شدن ادرار می‌شود.

عفونت: افرادی که سنگ کلیه دارند، اغلب دچار عفونت مجاری ادراری به همراه تب و درد در هنگام ادرار هستند.

زمان‌بندی درد: اگر مطمئن نیستید که علایم سنگ کلیه را دارید یا نه، زمان درد را ثبت کنید. اغلب اوقات درد ناشی از سنگ کلیه صبح شروع می‌شود، چون معمولا ساعات زیادی را بدون ادرارکردن سپری کرده‌اید.

ادرار مکرر و دردناک: این شایع‌ترین و یکی از نشانه‌های ابتدایی سنگ کلیه است. احساس می‌کنید فورا باید ادرار کنید، حتی اگر مایعات مصرف نکرده باشید و هنگامی که ادرار می‌کنید، مقدار آن خیلی کم است.

حالت تهوع و استفراغ: این‌ها نشانه‌های ابتدایی سنگ کلیه است. علتش این است که وقتی کلیه‌ها به خوبی کار نمی‌کنند، تنها راه بدن برای دفع مواد زاید، از طریق استفراغ است.

بوی تند ادرار: رنگ ادرار تغییر می‌کند و بوی آن تند می‌شود و به خاطر وجود مواد شیمیایی اضافی و سموم تیره می‌شود.

ناتوانی در نشستن: اگر سنگ بزرگ باشد، می‌تواند نشستن یا درازکشیدن را دشوار کند، چون در قسمت درگیر سنگ فشار زیادی ایجاد می‌کند. ممکن است در حالت ایستاده کمی تسکین بیابید.

 

 

 

 

توسط : کریمی نظر بدهید
      

کاهش وزن برای خیلی ها پیچیده و خسته کننده به نظر می رسد. باید دقیقا حساب مقدار مصرف کالری روزانه را داشته باشیم، مرتب به باشگاه برویم یا مکمل های چربی سوز مصرف کنیم. درسته این ها کمی پیچیده و خسته کننده هستند اما نیازی نیست که حتما انجام شوند.

هدف ما در زندگی این نیست که خودمان را غرق شمارس کالری ها کنیم و تمام وقتمان را صرف رفتن به باشگاه کنیم. با این اوصاف ممکن است از زندگی لذت زیادی نبرید و ذهن و احساستان تاثیر منفی از آن بگیرند. بنابراین وقتی زندگی شادی نداشته باشید کاهش وزن چه ارزشی دارد؟

به جای این که همیشه دنبال رژیم های سخت بروید و مرتب مراقب غذاهایی که می خورید باشید فقط کافی است چند تغییر ساده در برنامه غذایی خود ایجاد کنید. توصیه هایی که در این متن می خوانید نه تنها اثر بخش بلکه ایمن و سالم نیز هستند. می توانید با این نکات، سلامت جسمی خود را تقویت کرده و به آسانی از اضافه وزن خلاص شوید. این 3 ترفند ساده کاهش وزن را از همین امروز به کار ببرید تا نتیجه کاهش وزن را در عرض یک هفته ببینید.
پروتئین
برنامه رژیمی پروتئین بالا معمولا در برنامه های کاهش وزن طولانی مدت جواب می دهد. اما وقتی بحث نگرانی در مورد کربوهیدرات ها و چربی ها پیش می آید رژیم پروتئین بالا در اولویت قرار می گیرد. تاثیراتی که پروتئین می تواند در کاهش وزن داشته باشد:

پروتئین در مقایسه با چربی و کربوهیدرات هنگام هضم کالری بیشتری می سوزاند.

پروتئین از تحلیل رفتن ماهیچه ها جلوگیری می کند. ماهیچه هایی که در سوزاندن کالری به بدن کمک زیادی می کنند.

پروتئین باعث می شود در طولانی مدت احساس سیری کنید و کمتر به سمت غذا بروید.

سعی کنید بیشتر غذاهای پروتئین دار مصرف کنید. سفیده تخم مرغ، مرغ و ماهی، آجیل و… فقط کافی است یکی از غذاهای پروتئین دار مورد علاقه خود را در نظر گرفته و به برنامه غذایی روزانه خود اضافه کنید.
آب
متخصصان و پزشکان همیشه نوشیدن آب را توصیه می کنند و برای آن دلیل دارند. یکسری عملکردهای بدن در صورت هیدراته بودن بدن کار خود را خوب انجام می دهند. مثلا انتقال مواد مغذی در بدن. در صورتی که بدن هیدراته باشد و آب کافی دریافت کرده باشد می تواند کالری بیشتری بسوزاند. بنابراین با توصیه دوم است که توصیه اول موثرتر می شود. آب هم می تواند یکی از عوامل سیری شما باشد. خیلی ساده است صبح ها پس از بیدار شدن و قبل از هر وعده غذا یک لیوان بنوشید تا احساس سیری کنید و کمتر دلتان غذا بخواهد. گذشته از تمام این ها آب برای پوست و سلامت نیز بسیار مفید است. بنابراین همیشه به مقدار کافی مصرف آب داشته باشید

 

      
استاد دانشکده مطالعات دانشگاه تهران با اشاره به نقشه سعودی‌ها برای مهندسی افکار عمومی و عدم توفیقشان در این زمینه، گفت: قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با رسانه‌های عربی و غربی تا حد زیادی موفق عمل کرده و بر افکار عمومی منطقه تأثیر گذاشته است.
پشت پرده تأسیس شبکه‌های فارسی سعودی  

کتر سید احمد سادات در مصاحبه با روزنامه "قدس" دربار? پشت پرد? راه اندازی شبکه‌های فارسی‌زبان توسط عربستان سعودی گفت: راه‌اندازی شبکه‌های تلویزیونی فارسی‌زبان مانند "کلمه"، "نور"، "وصال فارسی"، و یا "حج 1436" که از چند سال قبل در دستور کار عربستان قرار گرفته، حاکی از عجز و استیصال آل‌سعود در مقابله با نفوذ پیام انقلاب است.

 
 
مدیر شبک? العالم افزود: امروزه تفکر تروریست‌پرور وهابیت بیش از هر زمان دیگر در بین افکار عمومی منطقه و جهان، مذموم و منفور است و این امر ثابت می‌کند رسانه‌های محور مقاومت موفق شده‌اند در خصوص ماهیت افکار حاکم بر قبیله آل‌سعود به‌صورت مؤثر و حرفهای اثرگذار باشند.
 
* عربستان به دنبال تقویت شبکه‌های فارسی خود
 
دکتر سادات تأکید کرد: این امر به طرق مختلف در اظهارات مسؤولان سعودی نمایان شده است. چنان‌که تابستان سال گذشته روزنام? انگلیسی "گاردین" در مقاله‌ای اعلام کرد که عربستان برای مقابله با شبک? العالم می‌کوشد شبکه‌های فارسی خود را تقویت کند.
 
وی ادامه داد: تفکر قبیله‌ای حاکم بر آل‌سعود باعث شده که آنها در تعامل با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اروپایی و آمریکا و برخی دیگر کشورها و نهادهای بین‌المللی از دلارهای نفتی بهره بگیرند.
 
این استاد دانشگاه تهران افزود: تروریسم تکفیری، اهرم دوم در تعاملات سعودی‌ها است.
 
* قدرت نرم و رسانه‌ای، ابزار سوم سعودی‌ها
 
مدیر شبکه العالم، قدرت نرم و رسانه‌ای را ابزار سوم سعودی‌ها برشمرد و با اشاره به هزینه سالانه 10 میلیارد دلاری عربستان در این بخش، بیان کرد: عادل الطریفی، وزیر فرهنگ عربستان، سال گذشته در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که ما درصددیم تا پایان سال 2016 رسانه‌های برونمرزی خودمان را به 10 زبان زنده دنیا و تا پایان سال 2017 به 20 زبان زنده افزایش دهیم که در این میان، زبان‌های فارسی، انگلیسی، اردو و اسپانیولی سهم عمده‌ای دارند.
 
* نقشه سعودی‌ها برای مهندسی افکار عمومی
 
وی افزود: این اظهارات وزیر سعودی در واقع اعتراف بزرگی است دربار? نقشه سعودی‌ها برای مهندسی افکار عمومی و عدم توفیقشان در این باره. چنانکه چندی پیش محمد العریفی، از شیوخ معروف وهابیت تکفیری، در یک همایش رسانه‌ای در قطر اعلام کرد که جمهوری اسلامی توسط شبکه‌های تلویزیونی در پی ترویج سیاست‌های رسمی خود و تبلیغ مذهب شیعه است، اما ما در رسانه‌هایمان به‌صورت انفعالی عمل میکنیم و بیشتر برنامه‌هایمان سرگرمی و رقص و آواز است لذا باید تا دیر نشده با ایرانی‌ها مقابله کنیم.
 
سادات گفت: این تصریح نشان می‌دهد که قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با رسانه‌های عربی و غربی تا حد زیادی موفق عمل کرده و روی افکار عمومی منطقه تأثیر گذاشته که نتایج آن مخصوصاً در قضایای سوریه، یمن، لبنان، فلسطین و عراق کاملا مشهود است.
 
وی ادامه داد: برای مثال در جنگ سوریه، عربستان در رسانه‌های خود تبلیغ کرد که در سوریه انقلاب مردمی همانند سایر انقلاب‌های منطقه صورت گرفته و مردم سوریه حکومت بشار اسد را قبول ندارند. اما در مقابل، رسانه‌های محور مقاومت ترویج کردند که اکثریت مردم سوریه طرفدار بشار اسد هستند و بحران سوریه نتیجه حضور تکفیریها از 80 کشور جهان است.
 
سادات افزود: نهایتاً بعد از 5 سال مواجهه رسانه‌ای و نبرد روایتها، افکار عمومی جهان متوجه این حقیقت شد که روایت رسانه‌های مقاومت منطبق بر واقع بوده و حتی غربی‌ها نسبت به صدور تروریسم به اروپا اظهار نگرانی کردند.
 
* عربستان در پازل رسانه‌ای انگلیس، آمریکا و صهیونیسم بازی می‌کند
 
این کارشناس رسانه با بیان اینکه عربستان در پازل رسانه‌ای انگلیس، آمریکا و صهیونیسم بازی می‌کند، ابراز داشت: راه‌اندازی شبکه‌های تلویزیونی با مضامین سیاسی، سبک زندگی غربی، دینی، تبشیری، مذهبی و... با حمایت غرب انجام میشود؛ بویژه در بخش راه‌اندازی شبکه‌های فارسی‌زبان توسط عربستان. زیرا این موضوعات به ذهن بسته و قبیله‌ای آل‌سعود حتی خطور هم نمی‌کند. برای همین، اکثر مشاوران رسانه‌ای سعودی‌ها انگلیسی هستند، چنانکه مثلا شبکه "ام.بی.سی" توسط سام بارنت مدیریت می‌شود.
 
* دلیل راه‌اندازی شبکه "حج" توسط عربستان
 
وی درباره پشت پرد? راه‌اندازی شبکه "حج" توسط عربستان به بهانه بیان احکام این فریضه گفت: پس از فاجعه منا در سال گذشته و شهادت جمعی از هموطنان شیعه و سنی کشورمان، همه اقوام و طوایف ایرانی نسبت به بی‌کفایتی آل‌سعود در محکومیت این فاجعه اعلام موضع کردند و این امر برای سعودی‌ها گران تمام شد، و آنها را واداشت تا در این‌باره دست به کار شوند. بنابراین تأسیس این شبکه با این حجم از عِده و عُده و سرمایه‌گذاری، آن هم در روزهای پایانی حج، واکنشی نسبت به مواضع انقلابی اقوام و مذاهب داخل ایران است.
 
* برنامه رسانه‌ای عربستان برای منافقین
 
وی درباره برنامه عربستان سعودی برای استفاده از اعضای گروهک تروریستی منافقین در شبکه‌های فارسی‌زبان خود تأکید کرد: حضور یکی از اعضای منافقین در مراسم آغاز به کار شبکه "حج" نشان می‌دهد که عربستان پیوندی نامیمون را با منافقین منعقد کرده، و همچنان به دنبال استمرار سیاست‌های شکست‌خورده قبلی است.
 
دکتر سادات در پایان خاطرنشان کرد: البته منافقین هم با توجه به تجارب شکست‌های قبلی خود، وقت را برای جذب منابع مالی عربستان مناسب دیده و در پی استفاده از دلارهای نفتی سعودی هستند. پس همکاری رسانه‌ای آنها با آل‌سعود دور از ذهن نیست.
توسط : کریمی نظر بدهید
      

 

مذاکره با آمریکا نه تنها فایده ندارد، بلکه ضرر هم دارد/ هیچ عاقلی نیروی دفاعی خود را کنار نمی‌گذارد/ جمع‌آوری سازمانهای نظامی حرف غلطی است 

 

توسط : کریمی نظر بدهید
      
حاج صادق آهنگران به همراه فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران، با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کرد.
توسط : کریمی نظر بدهید
      

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت فرارسیدن موسم حج، پیام مهمی خطاب به مسلمانان سراسر جهان و حجاج بیت‌الله الحرام صادر نمودند. ایشان در این پیام تأکید کردند: «حکّام سعودی که امسال صدّ عن سبیل‌اللّه و المسجد الحرام کرده و راه حجّاج غیور و مؤمن ایرانی به خانه‌ی محبوب را بسته‌اند، گمراهانی روسیاهند که بقای خود بر اریکه‌ی قدرت ظالمانه را در دفاع از مستکبران جهانی و هم‌پیمانی با و آمریکا و تلاش برای برآوردن خواسته‌ی آنان میدانند و در این راه از هیچ خیانتی روی‌گردان نیستند صهیونیسم

 

 خیانت‌های حکام سعودی
براساس پیام رهبر انقلاب به مناسبت فرارسیدن موسم حج در تاریخ 95/6/12

1

شکستن حریم حرم امن الهی در حادثه‌ی جان‌باختن مظلومانه چندهزار نفر در روز عید و در لباس احرام در فاجعه منا

2

شکستن حریم حرم امن الهی در حادثه‌ی قربانی کردن عده‌ای در حال عبادت در مسجدالحرام

3

کوتاهی در نجات مجروحان نیمه‌جان فاجعه‌ی منا و به شهادت رساندن آنان با محبوس کردن در کانتینر دربسته، درمان نکردن و حتی نرساندن آب

4

خودداری از تشکیل هیئت حقیقت‌یاب بین‌الملل اسلامی و تعقیب قضائی مقصران فاجعه منا

5

متهم کردن دیگران به گناهانی که خود در فاجعه‌ی منا و حادثه‌ی مسجد الحرام مرتکب شده‌اند

6

دشمنی آشکار با جمهوری اسلامی و با هر پرچم برافراشته اسلام در مقابله با کفر و استکبار

7

تلاش در جهت متهم نشان دادن جمهوری اسلامی در محروم‌سازی حجاج ایرانی از حج امسال

8

تشکیل و تجهیز گروههای تکفیری و گرفتار کردن دنیای اسلام به جنگهای داخلی در یمن، عراق، شام و لیبی

9

چشم‌پوشی از مصیبت فلسطینیان و دوستی با رژیم اشغالگر صهیونیستی

10

گسترش دامنه‌ی ظلم و خیانت خود تا شهرها و روستاهای بحرین

11

ناامن کردن خانه‌ی امن الهی در حج امسال با قرار دادن حجاج در محدوده‌ی کنترلهای دستگاه‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی

حکام سعودی مصداق کامل آیات 205 و 206 سوره بقره مبنی بر
«فساد در زمین و نابودی حرث و نسل» و «کشیده شدن به گناه بر اثر لجاجت و تعصب» هستند.

توسط : کریمی نظر بدهید
      
.. این جنگ، احتمالا به آتشی فراگیر تبدیل خواهد شد که تمامی منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد».
حزب الله وحشت اسرائیل از «دره مرگ»/ قابلیت جدید حزب‌الله با کمک ایران
به این مطلب امتیاز دهید
87% 13%

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نشریه فارین پالیسی (foreignpolicy) در گزارشی زیر عنوان "دره مرگ حزب الله" افزایش چشمگیر توان نظامی حزب الله لبنان در سایه حمایت های ایران و وحشت مقامات رژیم اشغالگر قدس از این موضوع را منعکس ساخته است.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: حزب الله درحال آماده شدن برای نبردی تازه است. این نبرد در منطقه ای کوچک که بین سوریه و اسرائیل محصور است کلید می خورد و به گفته مقامات حزب الله، بزرگترین جنگ علیه اسرائیل خواهد بود.

فارین پالیسی افزود: تنها پیامد جنگ درکنار دولت سوریه برای حزب الله لبنان، از دست دادن بیش از 1.000 تن از مبارزان این گروه نبوده بلکه حزب الله در این جنگ به سطح جدیدی از تجربه های تاکتیکی و تسلیحاتی دست یافته است.

این تجربیات و تسلیحات جدید، حزب الله را برای دشمنانش در سراسر منطقه بسیار خطرناک تر ساخته است.

منابع نزدیک به این گروه می گویند، حزب الله برای اولین بار به توانایی کشاندن جنگ با اسرائیل به داخل سرزمین های اشغالی دست یافته است.

براساس این گزارش، یکی از منابع نزدیک به حزب الله گفت: در جنگ بعدی، حزب الله در مرزهای لبنان توقف نخواهد کرد و شهرک های اسرائیلی در شمال سرزمین های اشغالی از این نبرد در امان نخواهند بود.

وی افزود: حزب الله، جنگ را به این شهرک ها خواهد کشاند و بزرگترین ترس اسرائیل از تجربه حزب الله در سوریه است چراکه اکنون حزب الله تجربه جدیدی را به دست آورده که به جای اقدامات دفاعی می تواند تهاجمی عمل کند.

فارین پالیسی نوشت: بسیار مشکل است که آنچه در جنگ بعدی حزب الله و اسرائیل رخ خواهد داد را امروز پیش بینی کنیم. درگیری در سراسر مرزهای سوریه به صورت فزاینده ای درحال پیچیده شدن است و این در شرایطی است که گروه های مسلح نظیر النصره و داعش درحال جنگ با ارتش سوریه و حزب الله هستند که توسط ایران و روسیه حمایت می شوند.

جنگ بعدی بین اسرائیل و حزب الله احتمالا به آتشی فراگیر تبدیل خواهد شد که تمامی منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این نشریه بین المللی در عین حال می نویسد: البته ایران و روسیه در شرایط فعلی خواستار به راه افتادن جنگ جدید نیستند و می توانند به عنوان عامل بازدارنده عمل کنند.

مقامات ارشد اسرائیل نیز تایید کرده اند که حزب الله همچنان یکی از تهدیدهای اصلی امنیتی علیه این رژیم است. این مقامات، احتمال یک جنگ در مقیاس گسترده با گروه حزب الله را مطرح ساخته اند.

"گادی ایزنکوت" رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم اشغالگر قدس گفته: ایران با نائبان خود مانند حزب الله لبنان و حمایت از این گروه ها در حال به راه انداختن جنگی علیه اسرائیل است. نائبان ایران، امروز جدی ترین تهدید علیه اسرائیل محسوب می شوند.

"موشه یعلون" وزیر جنگ اسرائیل پای خود را از این هم فراتر گذاشته است. وی گفته، اگر انتخاب من در سوریه بین ایران و داعش باشد، داعش را انتخاب خواهم کرد.

یعلون افزود: ایران آینده سوریه را تعیین می کند و اگر این روند تداوم یابد، قدرت گرفتن ایران در سوریه و تسلط بر این کشور، چالش بزرگی را برای اسرائیل ایجاد خواهد کرد.

حزب الله در جنگ 2006 تعداد زیادی موشک غیرهدایت شونده را به سمت اسرائیل شلیک کرد، اما اکنون توانایی های تسلحیاتی این گروه افزایش قابل توجهی یافته است. به گفته تحلیلگران و منابع نزدیک به حزب الله، این گروه اکنون موشک های بالستیک و اسکاد را به دست آورده. حزب الله همچنین موشک های فاتح 110 ایرانی و M-600 را در اختیار دارد.

"جفری وایت" تحلیلگر مسائل دفاعی در اندیشکده "واشنگتن برای سیاست‌های خاور نزدیک" با اشاره توانایی های موشکی حزب الله تاکید کرد: حزب الله اکنون قادر است موشک های هدایت شونده به سوی اسرائیل شلیک کند. آن ها می توانند مناطقی در اسرائیل را هدف قرار دهند از جمله مقرهای فرماندهی، پایگاه های هوایی و اهداف بزرگ اقتصادی.

آقای وایت همچنین تاکید کرده که حزب الله می تواند اهداف دریایی اسرائیل را نیز منهدم سازد.

فارین پالیسی در ادامه از نگرانی صهیونیست ها نسبت به دستیابی حزب الله به سلاح های جدید نوشته و از قول نتانیاهو، این امر را خط قرمزی برای اسرائیل عنوان کرده است.

      

پادشاه بحرین در دیدار با یک خاخام صهیونیستی خواستار افزایش هرچه بیشتر سطح تقابل با حزب‌الله لبنان شد و تأکید کرد که اسرائیل می‌تواند از رژیم های عربی دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نوشت که حمد بن عیسی آل خلیفه در دیدار با مارک شنایر خاخام صهیونیستی و رئیس مؤسسه موسوم به تفاهم نژادی در نیویورک تأکید کرده است: اسرائیل نه تنها قادر به دفاع از خود است بلکه می‌تواند از دیدگاه‌های اعتدال‌گرایان و کشورهای عربی در منطقه دفاع کند. وی در این دیدار تأکید کرده است که توازن قدرت در خاورمیانه به این عناصر معتدل و افراط گرا به اسرائیل تکیه دارد.

این روزنامه صهیونیستی نوشت که خاخام‌ مذکور برای بررسی تحولات خاورمیانه در کاخ پادشاهی منامه با بن خلیفه دیدار کرده است. این روزنامه همچنین توضیح می‌دهد که خاخام شنایر پیش از این نیز دوبار با پادشاه بحرین دیدار کرده است. براساس نقل قول این خاخام صهیونیست به روزنامه جروزالم پست ، پادشاه بحرین در این دیدار خواستار افزایش سطح درگیری‌های جهان عرب با حزب‌الله لبنان تا حد امکان شده و تأکید کرده که اتحادیه عرب باید حزب‌الله لبنان را به عنوان یک گروه تروریستی به رسمیت بشناسد.

شنایر می‌گوید که بن‌خلیفه در این دیدار تأکید کرده است که بازگشایی کانال‌های دیپلماتیک برخی دولت‌های عربی با اسرائیل تنها به زمان نیاز دارد. شنایر توضیح می‌دهد که دشمنی مشترکی که رژیم‌های حاشیه خلیج فارس و اسرائیل در قبال حزب‌الله و حامیان ایرانی آن دارند، باید به عنوان فرصتی برای ایجاد ائتلاف با این کشورها که در گذشته دشمن دولت یهودی بودند، مورد استفاده قرار گیرد.

تصمیم دولتمردان کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس درباره معرفی حزب الله لبنان به عنوان یک گروه تروریستی با مخالفت گسترده اقشار مختلف مردم این کشورها مواجه شده است.

"ضیاء البحرانی" یکی از رهبران جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین در گفت و گو با شبکه خبری العالم ابراز داشت که تصمیم شورای همکاری خلیج فارس که حزب الله لبنان را گروه تروریستی نامیدند تصمیم حکومت های غیر منتخب و غیر قانونی بوده و ملت های خلیج فارس از این تصمیم ددمنشانه و شنیع بری هستند.

وی افزود، این تصمیم، خدمت به رژیم صهیونیستی به عنوان غاصب اراضی عربی و قدس شریف بوده و نشان می دهد رژیم سعودی و دیگر رژیم های ارتجاعی وابسته به آن در آستانه سقوط هستند.

البحرانی ادامه داد، رژیم های مزبور با انحراف از مسیر اصلی از مساله فلسطین عدول نمودند، این عدول ضربه ای به عربیت و کرامت رژیم های مزبوراست چه اینکه پذیرفتند در صف دشمن صهیونیستی و دشمنان امت باشند.

وی با تقبیح این تصمیم خاطر نشان ساخت، چگونه پرچمدار مقاومت اسلامی و دفاع مقدس از سرزمین های عربی غصب شده و قدس شریف که همه چیزش را در راه عزت و کرامت امت در طبق اخلاص گذاشته است، تروریست توصیف می شود؟

وی با اشاره به مخالفت گسترده مردمی در بحرین و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با این تصمیم، به جنایت های مستمر عربستان سعودی علیه ملت های یمن و بحرین اشاره نمود که بیشتر از 38 مسجد را در بحرین ویران و اراضی اش را اشغال کرده و هزاران یمنی را در کمتر از یک سال به قتل رساند.

البحرانی یادآور شد، ناظران منصف جنایت های رژیم سعودی، این رژیم را تروریست و سفاک می دانند؛ اما مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان مایه افتخار، شرف و عزت تمام آزادیخواهان جهان، مسلمانان و اعراب هستند. 

واکنشها به اقدام خصمانه اخیر شورای همکاری خلیج فارس که حزب الله را در فهرست تروریسم قرار داده است، همچنان ادامه دارد.احزاب و جریانهای سیاسی تونس، لبنان، اردن و موریتانی تأکید کرده اند که این تصمیم در چارچوب طرح تقسیم جهان عرب و نابودی نیروهای آن صورت گرفته و پرده از چهره واقعی آل سعود برداشته است.این احزاب و جریانهای سیاسی خواستار آن شدند که عربستان و قطر به دلیل حمایت از گروههای تروریستی در فهرست تروریسم قرار بگیرند.

شورای همکاری روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که همه نیروها و فرماندهان و گروه‌ها و جریانهای وابسته به حزب الله، تروریستی هستند و این شورا اقدام های لازم را در چارچوب قوانین خود در مبارزه با تروریسم و قوانین بین المللی مشابه، برای اجرای تصمیمات خود در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.

"سید حسن نصرالله" دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی تأکید کرد که عربستان درحال فتنه انگیزی بین مسلمانان سراسر دنیا است و توقف کمکهای نظامی این کشور به ارتش لبنان، کشمکشهای سیاسی را وارد مرحله ای جدید کرده است.

توسط : کریمی نظر بدهید
      

متخصص تغذیه با تأکید بر اینکه به هیچ وجه نباید جگر مرغ مصرف کرد، گفت: بیشتر مرغ‌های بازار با تغذیه سالم پرورش داده نشده‌اند.

 

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، سید ضیاالدین مظهری با بیان اینکه اغلب مرغ‌های موجود در بازار با تغذیه سالم پرورش داده نشده‌اند، گفت: آلودگی محیطی، آلودگی آب‌ها و دریاها و فلزات سنگین مانند سرب و جیوه در منابع غذایی ما وجود دارد؛ مرغداری‌ها هم از این موضوع مستثنی نیستند زیرا سلامت مرغ رابطه مستقیمی با تغذیه آن دارد.

وی با بیان این‌که محصولی به نام سرب مرغ وجود ندارد، تاکید کرد: سرب فلزی سمی است که باعث بیش فعالی و اضطراب می‌شود و کشنده است؛ در آبی که می‌خوریم یا هوایی که استشمام می کنیم، بنزین غیراستاندارد در وسایل نقلیه سرب وجود دارد.

این متخصص تغذیه ادامه داد: سرب به وسیله باران روی تمام منابع غذایی از جمله صیفی‌جات و محصولات گیاهی ته نشین شده و وارد بدن انسان می‌شود و تاثیرات ناخوشایندی را بر بدن می‌گذارد.

مظهری ادامه داد: بدن انسان تا حدودی فلزات سنگین را در جگر نگه‌داری یا انباشته می‌کند اما فلزات سنگین به آسانی از بدن انسان دفع نشده و انباشته می‌شوند، وقتی اندازه آن به میزان مسمومیت رسید آثار خود را در رفتار، مغز و عملکرد سیستم ایمنی ما خواهد گذاشت.

این متخصص تغذیه در ادامه افزود: به هیچ وجه نباید جگر مرغ مصرف کرد زیرا آلودگی آن نسبت به دیگر اعضای مرغ بیشتر است.

مظهری با اشاره به این‌که منابع سنگین مانند فلزات به هر میزانی در طول زمان برای بدن زیان بار است، افزود: در حال حاضر باید مشخص شود که از کدام قسمت بدن مرغ نمونه‌برداری آزمایشگاهی صورت می‌گیرد.

توسط : کریمی نظر بدهید
      
   1   2   3   4   5   >>   >